پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - بخشی از مراتع غربی خراسان رضوی طعمه حریق شد(ایرنا)
بازدید : 49 6 مرداد 1399 ساعت 13:43 شماره :75269

بخشی از مراتع غربی خراسان رضوی طعمه حریق شد(ایرنا)

 

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری جغتای گفت: در حریق گسترده دیشب ۱۵ هکتار از مراتع واقع در عرصه‌های منابع طبیعی این شهرستان واقع در غرب خراسان رضوی در آتش سوخت.

علی دستورانی روز دوشنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا کانون این حریق گسترده را مراتع روستای "کهنه" بخش مرکزی شهرستان جغتای اعلام و بیان کرد: خسارت اولیه این ضایعه ۶۱۱ میلیون ریال برآورد شده است.
وی ادامه داد: آتش‌سوزی‌ با تلاش چندین ساعته ماموران یگان حفاظت منابع طبیعی، بسیج مردمی، ستاد بحران و نیروهای سپاه پاسداران شهرستان جغتای مهار شد
رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری جغتای گفت: افزایش پوشش گیاهی متراکم ناشی از بارندگیهای امسال و از طرفی گرمای هوا احتمال وقوع حریق در تاغزارها و عرصه‌های منابع طبیعی را افزایش داده است.

وی گفت: در این شرایط پیشگیری از وقوع آتش‌سوزی در مراتع و عرصه‌های طبیعی دارای پوشش گیاهی نیازمند مراقبت بیشتر از سوی شهروندان است
دستورانی افزود: سامانه تلفنی ۱۵۰۴ یگان حفاظت منابع طبیعی به صورت شبانه‌روزی فعال است و مردم می‌توانند در صورت مشاهده حریق یا هرگونه تخلف در عرصه‌های منابع طبیعی، مراتب را برای پیگیری فوری ماموران به این سامانه اطلاع دهند.
افزون بر ۱۰۰ هزار هکتار از وسعت شهرستان جغتای را عرصه منابع طبیعی تشکیل می‌دهد.
جغتای در فاصله ۳۲۰ کیلومتری غرب مشهد واقع است.

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :