پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - برگزاری کارگاه آموزشی طرح کاداستر در اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان رضوی
بازدید : 16 13 خرداد 1400 ساعت 11:46 شماره :85771

برگزاری کارگاه آموزشی طرح کاداستر در اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان رضوی

 کارگاه آموزشی طرح کاداستر اراضی ملی و دولتی برای کارشناسان در اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان رضوی برگزار شد.

سید ناصر مرجانی رئیس اداره ممیزی و حدنگاری اراضی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان رضوی با بیان این خبر گفت: در این کارگاه آموزشی که با حضور معاون حدنگاری دفتر ممیزی اراضی سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری کشور در مشهد برگزار شد کارشناسان شرکت کننده در این دوره آموزشی با آخرین ضوابط فنی دستور العمل های طرح کاداستر آشنا شدند.

وی افزود: در سال 99 بالغ بر یک میلیون و هفتصد هزار هکتار از اراضی ملی و دولتی استان تحت پوشش طرح کاداستر قرار گرفته و برای آنها سند تک برگ صادر گردید که این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل 300درصد افزایش یافته است.

مرجانی گفت: حدود 5 میلیون هکتار از اراضی ملی و دولتی هنوز فاقد سند تک برگ هستند که پیش بینی می شود تا پایان سال جاری  برای آنها سند تک برگ در قالب طرح کادستر صادر گردد.

وی افزود: تثبیت مالکیت دولت بر عرصه های منابع طبیعی ، جلوگیری از تصرف اراضی ملی و دولتی و تفکیک حقوق مردم از دولت و مبارزه با زمین خواری از مزایای طرح کاداستر است . 

 

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :