پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - مشارکت فعال کارکنان اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان رضوی در طرح نظام پیشنهادات کارکنان
بازدید : 15 17 خرداد 1400 ساعت 11:31 شماره :85820

مشارکت فعال کارکنان اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان رضوی در طرح نظام پیشنهادات کارکنان

 به گزارش خبرنگار ما ، نظام پیشنهادات یکی از ابزارهای کارآمد جهت انجام مدیریت مشارکتی در سازمان هاست.

مدیریت مشارکتی یکی از مهمترین رویکردهای مدیریت در دنیای معاصر بوده که اثر بخشی آن به اثبات رسیده است.

امیر حسین جراح زاده معاون برنامه ریزی، توسعه مدیریت و منابع اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان رضوی با بیان این  موضوع گفت: در این نوع مدیریت هدف جلب مشارکت فردی و گروهی کارکنان جهت حل مسائل و بهبود روش های موجود در داخل اداره کل می باشد.

وی افزود: از آنجایی که افراد در یک سیستم دارای توانائی ها و استعدادهای مختلفی هستند و برای حل یک مشکل راه حل های متنوعی که برخواسته از استعدادها و توانائی های آنان است وجود دارد استقرار دبیرخانه نظام پیشنهادات کارکنان در اداره کل راهی است به سوی مدیریت مشارکتی و استفاده از نبوغ و استعداد تمام کارکنان در نیل به اهداف سازمان.

در راستای تحقق این مهم، دبیرخانه نظام پیشنهادات در سال 99 تعداد 20 مورد پیشنهاد دریافت نموده است که از این تعداد، 4 مورد پیشنهاد پذیرفته شده است و 2 مورد به مرحله اجرا در آمده است.

وی ادامه داد به منظور مشارکت حداکثری کارکنان و استفاده از دانش و تجربیات همکاران در مرکز استان و شهرستانها برای یافتن بهترین راه حل ها ، تسریع در انجام امور و تکریم ارباب رجوع و..... این دبیرخانه اقدام به تشویق همکاران فعال در این حوزه نموده و مشارکت را که یکی از سیاست ها و اهداف والای سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری کشور می باشد ابتدا در داخل خود سیستم اجرایی کرده است.

جراح زاده گفت: نظام پیشنهادات ، بیان مشکلات نیست بلکه ارائه راه و روشی برای حل مشکلات می باشد.

وی خاطر نشان کرد از مهم ترین فواید استقرار این نظام می توان به مواردی از قبیل افزایش خلاقیت کارکنان، ایجاد انگیزه برای کشف روش های جدید انجام کار ، افزایش روحیه مسئولیت پذیر ی، استفاده از فکر و ایده کلیه کارکنان از بالاترین رده تا پایین ترین سطوح ، کاهش هزینه های سازمان و کشف راه حل های تازه، همسو شدن اهداف فردی و سازمانی و بالا رفت سرعت و دقت عمل در انجام کارها و افزایش رضایتمندی اشاره کرد.

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :