پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - نحوه همکاری های مشترک فی ما بین منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان رضوی با اداره کل آموزش و پرورش بررسی شد
بازدید : 11 19 خرداد 1400 ساعت 12:41 شماره :85909

نحوه همکاری های مشترک فی ما بین منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان رضوی با اداره کل آموزش و پرورش بررسی شد

 به گزارش خبرنگار ما ، نحوه همکاری های مشترک فی ما بین اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان رضوی و آموزش و پرورش مورد بررسی قرار گرفت.

دکتر محسن فنودی مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان رضوی با بیان این خبر گفت: با توجه به گستره و پراکنش جمعیتی آموزش و پرورش در سطح استان از حیث تعداد دانش آموز (حدود 1/300/000) و معلم (حدود 90/000 نفر) و نقش بسیار مهم آنان در ترویج و اشاعه فرهنگ منابع طبیعی ضرورت هماهنگی ، تعامل و نهایتا تهیه پیش نویس یک تفاهم نامه همکاری چند جانبه را با آنان ضروری می نماید.

بدین منظور اولین نشست ما با مدیر کل آموزش و پرورش استان و معاونین ادارات کل ذیربط برای تحقق مواردی همچون ، اتخاذ شیوه های حفظ و حراست از جنگلها ، مراتع ، بیابان ها ، آموزش کارآفرینان ، ارتقاء فرهنگ کارآفرینی ، طبیعت دوستی و طبیعت گردی ، نحوه جذب همیار طبیعت در بین دانش آموزان و سایر موارد مرتبط برگزار شد.

در این نشست آقای دکتر خدابنده مدیر کل آموزش و پرورش خراسان رضوی ضمن اعلام آمادگی برای همکاری متقابل با منابع طبیعی اظهار داشت: ایجاد هنرستان تخصصی منابع طبیعی برای تربیت نیروی متخصص در امر حفاظت و مراقبت از عرصه های منابع طبیعی ضروری بنظر می رسد که این پیشنهاد مورد استقبال اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان قرار گرفت.

محسن فنودی افزود: در این نشست بر آموزش تخصصی معلمین از طریق اداره کل منابع طبیعی ، انتقال یافته های ترویجی به آنان و هنرجویان تأکید شد.

وی خاطر نشان کرد کارگروه متشکل از کارشناسان دو اداره کل موارد قابل اجرا را که بصورت تفاهم نامه همکاری پیشنهاد گردیده مورد بررسی قرار دهند و برای امضاء نهایی آماده نمایند.

 

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :