پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - کاهش 88 درصدی حریق در جنگلها و مراتع خراسان رضوی نسبت به مدت مشابه سال گذشته
بازدید : 5 21 مهر 1400 ساعت 10:50 شماره :89716
طی 6 ماه اول سال جاری :
کاهش 88 درصدی حریق در جنگلها و مراتع خراسان رضوی نسبت به مدت مشابه سال گذشته

 به گزارش روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان رضوی،طی 6 ماهه اول سال جاری شاهد کاهش 88 درصدی حریق در جنگلها و مراتع خراسان رضوی نسبت به مدت مشابه سال گذشته بودیم .

سرهنگ احمد روحی فرمانده یگان حفاظت از اراضی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان رضوی ، با اعلام این خبر گفت: در راستای صیانت و حفظ و حراست از اراضی ملی و با تلاش های مجاهدانه جنگلبانان ، قرقبانان و نیروهای یگان حفاظت ادرات منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستانها اقدامات مؤثری در کاهش تخریب و تصرف و سوء استفاده از اراضی ملی صورت گرفته است .

وی افزود: در 6 ماهه اول سال جاری 17 فقره آتش سوزی در سطحی معادل 43 هکتار از اراضی جنگلی و مرتعی استان را شاهد بودیم که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته کاهش 88 درصدی را نشان می دهد

وی علت این موفقیت را در برگزاری کارگاه های آموزش ترویجی برای ساکنین در حوزه ها ، مردم محلی ، دهیاران ، شوراهای اسلامی و همیاران طبیعت  دانست و گفت باید برای ارتقاء سطح حفاظت و حراست از اراضی ملی فرهنگ سازی توأم با اطلاع رسانی انجام گیرد.

وی با اشاره به 175 فقره خلع ید و اعاده زمین های متصرفی به وضع سابق در سطح 466 هکتار در 6 ماهه اول سال جاری گفت این امر نیز نسبت به مدت مشابه از رشد 5 درصدی برخوردار می باشد.

روحی افزود: در همین راستا در جلوگیری و پیشگیری از تخریب اراضی ملی 514 فقره در مساحتی معادل 921 هکتار پرونده تخلف تنظیم گردیده که در مقایسه با مدت مشابه نیز از رشد 5 درصدی برخوردار است.

فرمانده یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان رضوی ، خاطر نشان کرد در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ،کشف چوب آلات جنگلی تاغ و محصولات فرعی مرتع رشد 36 درصدی، کشف و امحاء غیر مجاز ذغال رشد 400 درصدی و خروج دام غیر مجاز از مراتع رشد 35 درصدی را داراست.

وی در پایان یادآور شد با حمایت دستگاه قضا و نیروی انتظامی و همکاری مردم محلی و همیاران طبیعت ، یگان حفاظت از منابع طبیعی بصورت شبانه روزی بیش از 8 میلیون هکتار از اراضی ملی استان را حفاظت و حراست می نمایند.

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :