پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - توسعه گردشگری در شهرستان بردسکن رهیافتی برای حفظ و حراست از منابع طبیعی تجدید شونده
بازدید : 9 1 آذر 1400 ساعت 10:28 شماره :90982

توسعه گردشگری در شهرستان بردسکن رهیافتی برای حفظ و حراست از منابع طبیعی تجدید شونده
توسعه گردشگری در شهرستان بردسکن رهیافتی برای حفظ و حراست از منابع طبیعی تجدید شونده
به گزارش روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان رضوی توسعه گردشگری در شهرستان بردسکن رهیافتی برای حفظ و حراست از منابع طبیعی تجدید شونده است.
حمیدرضا اقبالی رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان بردسکن با بیان این خبر گفت: برای رسیدن به توسعه پایدار در یک منطقه برای کمک به رشد اقتصادی مردم بومی استفاده از ظرفیت های طبیعی منطقه اجتناب ناپذیر است.
وی افزود : با وجود فشار خشکسالی بر زندگی مردم وساکنین محلی که بعضا معیشت بسیاری از روستائیان نیز به مخاطره افتاده استفاده از ظرفیت های طبیعی در راستای توسعه صنعت گردشگری را میتوان به عنوان رهیافتی در این زمینه دانست که هم به بهبود معیشت ساکنین در حوزه ها می انجامد و هم موجب حفظ وحراست از عرصه های منابع طبیعی تجدید شونده را فراهم می آورد.
وی خاطر نشان کرد: منطقه کوهپایه شهرستان بردسکن با 16 روستا و جمعیت بالغ بر 4800 نفر در مساحتی معادل 75 هزار هکتار  و برخوردار از مناظر طبیعی منحصر به فرد بستری مناسب برای توسعه صنعت گردشگری در این منطقه قلمداد می گردد.
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان بردسکن یاداور شد: گردشگری در واقع سفری مسئولانه به عرصه های منابع طبیعی  است که هم موجب حفظ محیط زیست  طبیعی میگردد و هم بهبود زندگی مردم محلی را به دنبال دارد.
وی ادامه داد :  ساماندهی گردشگری در روستاهای کوهپایه ای شهرستان بردسکن همچون کاسف ، هدک، خوشاب و... میتواند موجب توسعه صنعت گردشگری در این منطقه  باشدو با اثرات سازنده و مثبت بر معیشت مردم موجب توسعه پایدار در منطقه و جلوگیری از تخریب منابع طبیعی شود
 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :