پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - برپایی کارگاه آموزشی ترویجی تهیه طرح مرتعداری در شهرستان زبرخان
بازدید : 8 2 آذر 1400 ساعت 12:50 شماره :91019

برپایی کارگاه آموزشی ترویجی تهیه طرح مرتعداری در شهرستان زبرخان

 به گزارش روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان رضوی ، کارگاه آموزشی ترویجی تهیه طرح مرتعداری در روستای داس شهرستان زبرخان برگزار شد.

سهلی رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان زبرخان با اعلام این خبر گفت: با توجه به اهمیت مراتع که از مهمترین منابع چند منظوره می باشد و نقش مهمی در حفاظت آب و خاک ، تأمین منابع پروتئینی، تولید گیاهان دارویی و صنعتی، زیستگاه حیات وحش و ایجاد اشتغال دارد بدین منظور کارگاه آموزشی ترویجی با حضور دامداران ، بهره برداران مرتع ، همیاران طبیعت و دهیاران در روستای داس برگزار شد.

وی افزود: تهیه طرح های مرتعداری می تواند در افزایش درآمد بهره برداران مراتع، افزایش پوشش گیاهی ، تولید علوفه مورد نیاز دام و کاهش تخریب نقش مهمی ایفاء کند.

سهلی گفت: در این کارگاه بیش از 50 نفر فراگیر شرکت نمودند که با تهیه طرح های مرتعداری آشنا شدند.

وی ادامه داد : از ابتدای سال جاری تاکنون 5 کارگاه آموزشی ترویجی در سطح شهرستان بر پا گردیده که بیش از 300 نفر فراگیر در آن حضور داشتند.

سهلی رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان زبر خان خاطرنشان کرد : مساحت شهرستان زبرخان 100 هزار هکتار بود که از این میزان 56 هزار هکتار آن را اراضی ملی و 46 هزار هکتار آن را اراضی مرتعی تشکیل می دهد که این مراتع دارای 13 سامانه عرفی و 26484 رأس دام مجاز و 977 بهره بردار بوده است.

وی یادآور شد : تاکنون 3 طرح مرتعداری در شهرستان زبر خان تهیه شده و در حال اجرا می باشد.

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :