پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - دهگردشی رویکردی تعاملی با جامعه روستایی در شهرستان سبزوار
بازدید : 12 2 آذر 1400 ساعت 12:53 شماره :91020

دهگردشی رویکردی تعاملی با جامعه روستایی در شهرستان سبزوار

 به گزارش روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان رضوی ، دهگردشی رویکردی تعاملی با جامعه روستایی می باشد.

عباسعلی کیانی فرد رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان سبزوار با اعلام این خبر گفت: با توجه به مشکلاتی که در سطح روستاهای شهرستان وجود دارد دهگردشی با حضور مسئولین ادارات وظیفه مند در حوزه روستا ، رویکردی مناسب برای رفع مشکلات فراروی کار ، اشتغال ، تولید و درآمد آنان تلقی می شود.

وی افزود: دهگردشی اخیر که با حضور تعدادی از مسئولین مرتبط با روستا به بخش مرکزی و رود آب شهرستان سبزوار و در دو مقطع زمانی انجام گرفت ضمن دیدار حضوری و گفتگوی مستقیم با مردم روستاها در خصوص خشکسالی و اثرات زیان بارش روی بخش کشاورزی و دامداری ، بر ضرورت تهیه طرح مطالعاتی و جامع برای مقابله جدی با این پدیده تأکید شد.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان سبزوار از مردم خواست تا با همراهی و همکاری در جذب نقدینگی از سوی خیرین و در راستای اجرای پروژه های آبخیزداری یار و یاور منابع طبیعی و آبخیزداری باشند.

اضافه می نماید روستاهای بخش روداب و بخش مرکزی  که طی دو مرحله مورد دهگردشی قرار گرفت شامل 12 روستا  بوده و مجموعا 8500 نفر  جمعیت دارد که شغل اکثریت آنان کشاورزی و دامداری است.

وی ادامه داد اجرای پروژه های آبخیزداری به دلیل شرایط خشکسالی در شهرستان سبزوار از اهمیت و جایگاه ویژه ای برخوردار بوده و برای حمایت از تولیدات روستائیان ضروری و اجتناب ناپذیر می باشد.

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :