پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - تصویب پست سازمانی یگان حفاظت منابع طبیعی و آبخیزداری
بازدید : 24 4 آذر 1400 ساعت 14:17 شماره :91094
خبر خوش رئیس سازمان جنگلها؛ مراتع و آبخیزداری کشور برای جنگلبانان
تصویب پست سازمانی یگان حفاظت منابع طبیعی و آبخیزداری

 دکتر منصور در گردهمایی مسئولین حوزه نمایندگی ولی فقیه در ادارات منابع طبیعی و آبخیزداری استانهای کشور در مشهد با اعلام این خبر گفت : در راستای ارج نهادن به تلاش های شبانه روزی جنگلبانان ، و با پیگیری های بعمل آمده، موفق به اختصاص پست سازمانی برای نیروهای یگان حفاظت منابع طبیعی و آّبخیزداری شدیم.
رئیس سازمان جنگلها؛ مراتع و آبخیزداری کشور افزود : جنگلبانان در خط مقدم حفاظت و حراست از اراضی ملی هستند که برای ارج نهادن به تلاش های شبانه روزی این حافظان بی ادعا در  استان های کشور 68 میدان یا خیابان بنام جنگلبان نامگذاری شده است.
وی با اشاره به تلاش های بی وقفه کارکنان منابع طبیعی و آبخیزداری در سراسر کشور گفت :
با حرکت جهادی در یک سال موفق به بیش از 55 میلیون هکتار اجرای پروژه کاداستر اراضی ملی شده ایم که این رقم چندین برابر میانگین سنوات گذشته است.
دکتر منصور افزود طبق قانون باید محل استقرار 15 گونه در حال انقراض بعنوان ذخیرگاه شناسایی شود که در سال گذشته موفق به شناسایی 410 هزار هکتار ذخیره گاه شدیم که این رقم نیز چندین برابر میانگین سنوات گذشته است.
وی گفت: برای اولین بار در کشور مرکز بین المللی مدیریت جامع حوزه های آبخیز با موافقت یونسکو و همچنن مرکز فناوری و نوآوری های منابع طبیعی در سازمان جنگلها مراتع و آبخیزداری کشور ایجاد شده است .

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :