پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - ۱۰ تن گیاه دارویی در سبزوار برداشت شد(ایرنا)
بازدید : 15 11 مرداد 1399 ساعت 12:28 شماره :75413

۱۰ تن گیاه دارویی در سبزوار برداشت شد(ایرنا)
 

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری سبزوار گفت: ۱۰ تن انواع گیاهان دارویی به ارزش هشت میلیارد ریال امسال تاکنون از مراتع این شهرستان برداشت شده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان رضوی ؛ عباسعلی کیانی فرد روز جمعه در گفتگو با خبرنگار ایرنا عمده ترین محصولات گیاهی عرصه‌های منابع طبیعی سبزوار را "گون (کتیرا)، باریجه و آنغوزه" برشمرد

وی ادامه داد: در این میان بیشترین محصول تولیدی گیاهان دارویی سبزوار امسال گیاه آنغوزه بوده است.
رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری سبزوار گستره رشد گیاهان دارویی خود رو را در این شهرستان ۱۶ هزار هکتار ذکر و بیان کرد: گیاه خود روی کتیرا در عرصه منابع طبیعی پیرامون روستاها برداشت می شود.

وی گفت: گیاهان دارویی "استاج، باغجر، سلیمانیه، کراب، دلبر و شاره و گیاه دارویی باریجه" هم در منطقه کوهستانی بخش روداب رشد می کنند.  

کیانی فرد افزود: گیاه آنغوزه هم در روستاهای قاسمی، سنگرد، بیروت، مهرشانی و چاه سوخته واقع در بخش ششتمد شهرستان سبزوار می رویند.
وی همچنین گفت: اولویت واگذاری عرصه‌های منابع طبیعی به بهره برداران با دامداران است تا در قبال محدودیت چرای دام در فصل برداشت، از این گیاهان با شرایط لازم بهره برداری کنند.
 
مرکز شهرستان سبزوار در فاصله ۲۳۰ کیلومتری غرب مشهد واقع است

۸۰۰ هزار هکتار عرصه منابع طبیعی در این شهرستان وجود دارد که تاکنون برای ۷۵۰ هزار هکتار آن سند مالکیت به نام دولت صادر شده است.


 

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :