پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - واگذاری عرصه منابع طبیعی سبزوار به طرح‌های صنعتی(ایرنا)
بازدید : 20 12 مرداد 1399 ساعت 11:3 شماره :75460

واگذاری عرصه منابع طبیعی سبزوار به طرح‌های صنعتی(ایرنا)

 

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری سبزوار گفت: ۱۰۲ هکتار از عرصه‌های منابع طبیعی این شهرستان برای اجرای هشت طرح صنعتی به بخش خصوصی واگذار شده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان رضوی ؛ عباسعلی کیانی فرد روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این زمین‌ها برای احداث پنج نیروگاه خورشیدی، منطقه ویژه اقتصادی، کارخانه آهک هیدراته و کارخانه فروسیلیکومنگنز به سرمایه‌گذاران واگذار شده است.
وی ادامه داد: براساس قانون حفظ کاربری زمین‌های ملی و کشاورزی، تغییر کاربری این زمین‌ها ممنوع است اما قانونگذار در شرایطی خاص و با توجه به نیاز کشور در حوزه تولید و اشتغال، این اقدام را مشروط به رعایت ضوابطی پذیرفته است.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری سبزوار گفت: همچنین در راستای حفاظت و حراست از عرصه‌های طبیعی طی سالجاری ۱۴۷ هکتار از عرصه‌های منابع طبیعی و ملی این شهرستان که به تصرف سودجویان درآمده بود بازپس گرفته شد.
وی افزود: سامانه ۱۵۰۴ یگان حفاظت به صورت شبانه روزی فعال است و مردم می‌توانند در صورت مشاهده هرگونه تخلف در عرصه‌های منابع طبیعی از طریق این سامانه اطلاع رسانی کنند.
شهرستان سبزوار ۸۰۰ هزار هکتار عرصه و منابع طبیعی دارد که برای ۷۵۰ هزار هکتار آن سند مالکیت به نام دولت صادر شده است.
سبزوار در ۲۳۰ کیلومتری غرب مشهد قرار دارد

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :